Studia II stopnia na specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa w Wydziale Zamiejscowym UTH w Płońsku.

Jako absolwent studiów II stopnia będziesz mieć możliwość podjęcia pracy na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem w administracji rządowej i samorządowej, a także podmiotach działających w sektorze bezpieczeństwa narodowego i publicznego. Ponadto pogłębisz swoje kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem państwa, analizy ryzyka w zarządzaniu oraz przedsiębiorstwie i funkcjonowaniu administracji państwowej i samorządowej.

Poniżej znajdziesz wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa. Mogą one jednak ulec zmianie, co wynika z faktu, że aktywnie reagujemy na zmiany trendów na rynku pracy i dostosowujemy do nich program studiów do jego potrzeb.

• Zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem;
  • Strategia zapobiegania przestępczości;
  • Zasady budowy bezpiecznych systemów informatycznych;
  • Systemy cyberbezpieczeństwa w Polsce i na świecie.

Po zakończeniu cyklu kształcenia jako absolwent studiów II stopnia:

• potrafisz wykorzystać w sposób praktyczny wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania w służbach bezpieczeństwa państwa,
  • dysponujesz pogłębioną wiedzą w zakresie analizy ryzyka w zarządzaniu bezpieczeństwem państwa,
  • jesteś przygotowany do podjęcia pracy w służbach wojskowych i cywilnych oraz instytucjach zajmujących się organizacją imprez masowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo różnych sektorów.

Partnerzy:

• Starostwo Powiatowe w Płońsku
  • Urząd Miasta Płońsk
  • AMP Logistyka
  • Optima Logistcs Group S.A.
  • Bank Spółdzielczy w Płońsku
  • PEC
  • Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o.
  • Zarządu Dróg i Mostów w Płońsku Sp. z o.o.
  • Urząd Gminy Załuski
  • Urząd Gminy Joniec
  • AsstrA Polska

Inne specjalności na kierunku Zarządzanie:

FAQ

Czego uczą się studenci specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa w Płońsku?

Studenci specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa na studiach w Płońsku zdobywają szeroki zakres umiejętności i wiedzy niezbędnych do skutecznego zarządzania w instytucjach bezpieczeństwa państwa. Uczestniczą w zajęciach dotyczących strategii zarządzania bezpieczeństwem, analizy sytuacji kryzysowych, planowania operacyjnego, zarządzania personelem oraz komunikacji kryzysowej. Ponadto, zdobywają wiedzę z zakresu prawa bezpieczeństwa państwa, etyki zawodowej, cyberbezpieczeństwa oraz analizy ryzyka.

W ramach praktycznych zajęć mają okazję uczestniczyć w symulacjach sytuacji kryzysowych, projektach badawczych i stażach w instytucjach bezpieczeństwa państwa, co pozwala im rozwijać praktyczne umiejętności niezbędne do pracy w tej dziedzinie.

Jakie są wymagania wstępne dla studiów na specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa?

Aby ubiegać się o przyjęcie na specjalność Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa, konieczne jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich w dziedzinie nauk społecznych, nauk o bezpieczeństwie, zarządzania, lub pokrewnych. Wymagana jest również znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację oraz zrozumienie literatury specjalistycznej związanej z bezpieczeństwem państwa.

Dodatkowo, uczelnia może wymagać od kandydatów zdania egzaminu kwalifikacyjnego lub przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, aby ocenić ich przygotowanie do podjęcia studiów na tej specjalizacji.

Jakie są perspektywy zawodowe dla absolwentów studiów na specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa?

Absolwenci studiów II stopnia w Płońsku na specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa zyskują solidne przygotowanie do pracy w różnych instytucjach bezpieczeństwa państwa, w tym w administracji rządowej, organach policyjnych, służbach specjalnych, agencjach bezpieczeństwa narodowego oraz innych instytucjach odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa państwa. Mogą pełnić funkcje zarządcze, analityczne, doradcze lub szkoleniowe w obszarze zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa informacyjnego, zarządzania personelem, czy analizy ryzyka.

Ponadto, mogą znaleźć zatrudnienie w firmach konsultingowych, instytucjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych zajmujących się bezpieczeństwem i obronnością.

Zapisz się!